Перевищення швидкості


Швидкість часто відіграє роль основного фактора аварії, впливає на тяжкість наслідків, навіть не будучи основним чинником.

І яким би обережним та досвідченим водієм Ви себе не вважали, при швидкій їзді Вам не уникнути небезпечної ситуації, коли несподівано на дорозі з’являється маленька дитина, чи водій попереду неочікувано загальмує.
Статистика
близько 20% всіх ДТП в Україні стаються внаслідок
перевищення швидкості руху.

Karma Tips
1. Не женіть!
Бо чим швидше Ви їдете, тим ...
   ... менше у Вас часу, щоб зреагувати
   ... більша дистанція для зупинки транспортного засобу
   ... важче контролювати автомобіль
   ... більші наслідки має аварія
   ... серйозніші травми та вища смертність в результаті зіткнення
Закони Фізики об’єктивні та діють однаково на всіх, незалежно від статусу, фінансового стану, досвіду водія тощо.

2. Будьте пунктуальним
Виїжджайте заздалегідь, навіть на 10 хвилин раніше визначеного часу. Швидкісна їзда значно не збільшить Ваші шанси приїхати вчасно. Хіба що значно збільшить ймовірніть не дістатися пункту призначення взагалі!


   ... різниця між 105 та 130 км/год
на дистанції 80 км становитиме
9 хвилин...чи варті вони ризику?3. Тримайте дистанцію
Оскільки висока швидкість значно зменшує час для реагування на небезпечну непередбачувану ситуацію на дорозі.

   ... звичайний час реакції - 0,75- 1,5 секунди.
На швидкості 80 км/год Ви проїдете 25 метрів перш,
ніж зрозумієте, що потрібно щось роботи!
На швидкості 110 км/год – це буде вже 35 метрів.
І це без гальмівного шляху!

   ... при швидкості 60 км / год. на дорозі з сухим покриттям гальмівний шлях автомобіля складає 40 м, з мокрим 52 м, то на обмерзлій дорозі – 86 м


   ... якщо Ви не ясновидець чи Бетман, важливо залишити для себе трохи часу та простору для маневру у непередбачуваній ситуації. Навіть двох секундної дистанції по відношенню до транспортного засобу, що рухається попереду, достатньо, щоб встигнути зреагувати у непередбачуваній ситуації, адже у Вас в запасі понад 50 метрів на маневр.

   ... тому дотримуйтеся правила 2-х секунд. Позначте умовну точку, в якій автомобіль попереду проїхав повз нерухомий об’єкт. Для цього можна використати тіні, дерева чи дорожню розмітку. Після цього необхідно порахувати про себе «одна тисяча один, одна тисяча два». Якщо Ви проїхали відмітку раніше, аніж сказали «два» - пригальмуйте, щоб збільшити дистанцію!

4. Не завжди безпечно дотримуватися швидкісних обмежень
Інколи потрібно їхати ні, не швидше, - повільніше! Адже швидкісні обмеження встановлюються для ідеальних ситуацій та не враховують поганого покриття дороги, слизького асфальту.
Правила дорожнього руху
Напевно, для більшості водіїв це стане неприємним нагадуванням, але в населених пунктах дозволяється рух зі швидкістю не більше 60 км/год, а у житлових і пішохідних зонах швидкість не повинна перевищувати 20 км/год. Та засмучуватися не варто, нам в цьому плані пощастило, бо наприклад в містах старенької і доброї Європи з її чудовими дорогами рухатися в населеному пункті можна з швидкістю не більше 50, а подекуди і 40 км/год.

За межами населених пунктів та на дорогах, що проходять через населені пункти, але позначені знаком 5.47, дозволяється рух із швидкістю:

• не більше 90 км/год
• не більше 110 км/год на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, що відокремлені одна від одної розділювальною смугою 
• не більше 130 км/год на автомагістралях


Та якщо Ви за кермом своєї автівки провели менше, аніж 2 роки, маєте право розігнатися не більше як до 70 км/год.
Як відслідковують швидкість
Інспектори дорожнього руху, звісно, не можуть вимірювати швидкість "на око". Отже вони мають для цього відповідну апаратуру. Наприклад, в Україні ДАІ використовує сканери швидкості TruеCam (Візир).
В ньому є функції фото- і відео фіксації. Порушників, які перевищують швидкість, прилад вираховує за допомогою лазерного променя.
Всі ці прилади використовуються не випадково, проходять тестування та сертифікацію, щоб відповідати вимогам закону про метрологію та метрологічну діяльність.
Штрафи
Відповідальність за перевищення швидкості визначається статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно з цією нормою, перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості:
• більш як на 20 км/год тягне за собою накладення штрафу від 255 до 340 гривень.
• більш як на 50 км/год тягне за собою накладення штрафу від 510 до 680 гривень.
Та у випадку, якщо швидкісна їзда спричинила до аварії та гибелі людини, в дію вступають норми Кримінального Кодексу України.

Партнери