Розмови по мобільному


Статистика свідчить, що під час розмови по мобільному реакція сповільнюється на 1 секунду. Тож водію потрібно утричі більше часу для реагування на складну дорожню ситуацію. Внаслідок цього гальмівний шлях збільшується в середньому на 25 метрів.
Однак, багато хто з водіїв не звертає увагу на такі "дрібниці".
Статистика
5-10% дорожніх пригод в Україні трапляються через використання водіями мобільного телефону під час дорожнього руху.

Karma Tips
1. Не варто користуватися телефоном за кермом, адже практично всі водії, за невеликим винятком, схильні до ефекту перемикання уваги з керування автомобілем на розмову.

Загалом у 9 водіїв з 10 внаслідок розмови по мобільному послаблюється контроль над дорожньою ситуацією. Увага концентрується на смузі руху, а периферійна інформація ігнорується.

Вчені також стверджують, що чоловіки і жінки однаково схильні до зміни функцій зовнішньої уваги при кермуванні і одночасній розмові по телефону.

2. Перебуваючи за кермом, звук на телефоні взагалі варто відключити, тому що у момент включення мобільного увага водія відволікається від 1 до 3 разів, що відповідає 0,2-1,3 секунди.


Також при частих коротких телефонних розмовах частота пульсу вище, ніж при одній тривалій. Тож такі короткочасні розмови є найбільш небезпечними.

Загалом частота пульсу водія під час розмови по телефону збільшується в середньому на 5 ударів на хвилину.

3. Не варто користуватися "гарнітурами" для мобільних. Не зважаючи на вільні руки, під час розмови по телефону швидкість руху автомобіля знижується на 7,5 км/год.

"Складна" телефонна розмова, пов'язана з логічним мисленням, взагалі може призвести до повної зупинки авто. При чому, незалежно від швидкості руху та місця розташування автомобіля.

Правила дорожнього руху
Водіям категорично забороняється користуватися засобами зв'язку, тримаючи їх у руці. Це не стосується лише водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання.

Штрафи
Відповідальність за порушення заборони користуватися засобами зв'язку, тримаючи їх у руці, визначається статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно з цією нормою, дане порушення карається штрафом від 425 до 510 гривень.

Водночас закон не забороняє користуватися "гарнітурами". Однак у будь-якому випадку, розмови за кермом можуть спричинити аварію.

Партнери