Нетверезе водіння


Водії, які виїжджають на дорогу "тепленькими", не лише ризикують грошима, правами і власним життям, а й життям і здоров'ям оточуючих.
Статистика
Лише у Києві з початку 2011 року
трапилося 38 аварій з вини нетверезих
водіїв. У них постраждали 52 особи,
а двоє - загинули.

Karma Tips
1. Пити за кермом не можна.

Взагалі. Більшість ДТП із сумними наслідками стаються саме через пияцтво. При чому, через водіїв, які не можуть себе втримати, гинуть люди, які просто опинилися не в тому місці і не в той час.

Навіть після келиху пива водій вже не може адекватно і вчасно реагувати на дорожні ситуації, а увага – розсіюється.

У багатьох країнах світу передбачене дуже суворе покарання за кермування в нетверезому стані. Наприклад, у Німеччині за це назавжди забирають права.

А у Китаї взагалі серйозно обговорюють перспективу введення смертної кари за їзду "під мухою".


Як ДАІ визначає п’яних водіїв:
При таких ознаках, як запах алкоголю, порушення координації рухів і мовлення, зміна кольору обличчя, тремтіння пальців рук або поведінка, що не відповідає обстановці, інспектор може направити водія на медогляд.

За законом, якщо водій відмовиться від огляду, то він визнає вживання алкоголю.

Інспектор ДАІ має забезпечити доставку водія до найближчого медичного закладу не пізніше, ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для огляду.

Якщо ж інспектор пройшов відповідну підготовку, то він може сам перевірити водія на тверезість. Для цього використовується спеціальний прилад – алкотестер.

Кожен такий технічний пристрій повинен мати свідоцтво про держреєстрацію і провірку (або метрологічну атестацію). Також водія мають перевіряти у присутності двох понятих.


Закон:
Відповідальність за кермування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, визначається статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Такі дії караються штрафом від 2550 до 3400 гривень, або позбавленням прав на строк від одного до двох років. Також порушника можуть відправити на громадські роботи на строк від сорока до п'ятдесяти годин, або за грати на строк від семи до десяти діб.

Якщо п’яного водія спіймають вдруге протягом року, то він буде позбавлений прав на строк від двох до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Або ж його відправлять на громадські роботи на строк від п'ятдесяти до шістдесяти годин, чи арештують на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.

У разі, якщо хтось сяде п’яним за кермо втретє, його позбавлять прав на строк до десяти років з оплатним вилученням транспортного засобу.

Втім кожен водій має пам’ятати, що "п’янка" за кермом може коштувати життя і йому, і іншим.

Партнери